W Polnadent wykonujemy:
lakierowanie
usuwanie kamienia nazebnego-scaling
piaskowanie zebow
lakowanie
fluoryzacja

Profilaktyka stomatologiczna polega na zapobieganiu chorób zębów i przyzębia (tkanek otaczających zęby). Jej głównym celem jest walka z płytką nazębną – podstawową przyczyna rozwoju próchnicy oraz paradontozy. W placówce Polnadent otrzymacie Państwo pełen zakres profesjonalnie przeprowadzonych zabiegów profilaktycznych.
 

Instruktaż higieny jamy ustnej.

Higiena jamy ustnej jest bardzo ważnym elementem dnia codziennego i przestrzeganie jej sprzyja naszemu zdrowiu i samopoczuciu. Podczas wizyt higienizacyjnych otrzymają Państwo instruktaż odpowiedniej techniki szczotkowania i nitkowania zębów oraz dobierzemy odpowiedni typ szczoteczki, pasty i innych środków higienicznych.
 

Fluoryzacja, lakierowanie zębów.

Fluoryzacja i lakierowanie preparatami fluorkowymi powoduje redukcję próchnicy o 40%. Największą cechą fluoru jest wzmocnienie szkliwa w zębach mlecznych i stałych, zmniejsza odkładanie się płytki bakteryjnej, likwiduje nadwrażliwość szyjek oraz powoduje remineralizację drobnych ubytków szkliwa. Zabieg ten powinien być przeprowadzany co 3 lub 6 miesięcy, w zależności od skłonności pacjenta do tworzenia próchnicy.
 

Lakowanie.

Lakowanie to wypełnienie bruzd zębów przedtrzonowych i trzonowych specjalnym materiałem (lakiem szczelinowym) w celu uniknięcia próchnicy. Bruzdy i szczeliny na powierzchniach żujących zębów są miejscami zalegania resztek pokarmowych. Ich skomplikowane kształty i zagłębienia utrudniają dokładne oczyszczenie, co sprzyja rozwojowi próchnicy. Jest to najlepsza i skuteczna metoda, która zapobiega i redukuje 90% próchnicy.
 

Profesjonalne czyszczenie zębów.

Zabieg ten ma na celu usunięcie z zębów płytki nazębnej, osadów i przebarwień, których nie udaje się usunąć domowymi zabiegami higienicznymi. Stosujemy różne metody usuwania złogów :

1. Scaling ultradźwiękowy – polega na usunięciu twardych złogów nazębnych (kamienia nazębnego) gromadzących się między dziąsłem a koroną zęba.

2. Piaskowanie zębów powoduje usunięcie osadów i przebarwień z kawy, herbaty i papierosów. Bardzo drobne ziarenka medycznego piasku docierają do przestrzeni międzyzębowych, trudno dostępnych dla szczoteczek i nitek dentystycznych.

3. Pod koniec scalingu i piaskowania polerowane są wszystkie czyszczone powierzchnie za pomocą szczoteczek, gumek oraz profesjonalnych past, aby zapobiec ponownemu odkładaniu się płytki bakteryjnej. Wówczas pacjent odczuwa przyjemną gładkość swoich zębów i ładny błyszczący uśmiech. Aby pozbyć się ewentualnej nadwrażliwości po zabiegowej pod koniec profesjonalnego czyszczenia zębów przeprowadzamy fluoryzację.